Ana içeriğe geç

The Open Network Nedir?

The Open Network (TON) birçok bileşenden oluşan merkezi olmayan ve açık bir internet platformudur. Bunlar, TON Blok Zinciri, TON DNS, TON Depolama ve TON Siteleri gibi bileşenleri içerir. TON Blok Zinciri, TON'un temel altyapısını bir araya getirerek daha büyük TON Ekosistemini oluşturan çekirdek protokoldür.

TON, yaygın çapta blok zinciri arasında etkileşim sağlamayı hedeflerken, yüksek ölçeklenebilir ve güvenli bir çerçeve içinde çalışır. TON, saniyede milyonlarca işlemi işlemek üzere tasarlanmış olup ileride yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı hedefler.

TON Blok Zinciri, dağıtık bir süper bilgisayar veya "süper sunucu" olarak tasarlanmış olup, yeni internetin merkezi olmayan vizyonunun gelişimine katkıda bulunmak için çeşitli ürünler ve hizmetler sunmayı amaçlar.

  • TON'un kullanıcılarına sunduğu hizmetleri keşfetmek için bu bölümü inceleyin: TON'a Katılın
  • TON Blok Zinciri'nin teknik yönleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Blok Zincirlerinin Bloğu'nu inceleyin.

Genel Bakış

Merkezi olmayan internetin gerçek vizyonunu anlamak ve TON'un bu kaçınılmazlığa nasıl katkıda bulunduğunu anlamak için aşağıdaki videoyu detaylı inceleyebilirsiniz:

Blok Zinciri Hakkında Yeni misiniz?

Blok zinciri konusunda yeniyseniz ve teknolojinin neden bu kadar devrimci olduğunu anlamıyorsanız, aşağıdaki önemli kaynakları detaylı inceleyebilirsiniz:

xtiNgXBaU)

TON'un Ethereum ile İlişkisi

Ethereum geliştirme konusunda bilgili olanlar için, TON'un bu konuda farklılıklarını anlamanıza yardımcı olmak için iki giriş niteliğinde makale yazdık: