Ana içeriğe geç

InvArch Nedir?

Bireylerin fikri mülkiyetini (IP) fikri mülkiyet dosyaları (IPFs) olarak belirlemelerine ve saklamalarına, IPFs'yi IP Kümeleri adı verilen koleksiyonlara birleştirmelerine ve bir IP Kümesine bağlı programlanabilir IP Token'larını kullanmalarına izin veren bir protokol için konsepti tanıtmaktadır. Bu tasarım, bu yeni token'ların sosyal, iş, finansal ve yönetim işlem kullanışlılığından yararlanmasını sağlar.

Protokol, merkezi olmayan sahiplik ve yönetimin yeni bir küresel ekonomisi için bir temel oluşturacak ve inovasyon ve fırsatı hızlandıracaktır. IP belirleme için sorumlu paletler modüler olacak; ancak, InvArch'da yerel olarak bulunan IP tokenizasyonu için sorumlu paletlerden tasarım açısından biraz farklı olacaktır.

InvArch, IP belirleme ve kimlik doğrulamanın merkezi noktası olacaktır. Yan yana çapraz uzlaşma mesajlaşması (XCM), Polkadot röle zinciri tarafından mümkün kılınan bir teknolojik ilerleme sayesinde, Paraverse boyunca diğer zincirlerde üretilen IP Dosyaları, yerel zincirlerinden gönderilecek ve Polkadot röle üzerinden InvArch ve çapraz referanslar tarafından alınacak ve çoğaltılmış dosyaları işaretlemek için onları kontrol edeceklerdir.

InvArch parachain, InvArch SDK ve Çapraz Zincir Kimlik Doğrulaması'nın başarısı aracılığıyla, InvArch, IP yönetimi, kullanışlılık ve kimlik doğrulama için kalıcı ve yükseltilebilir bir protokol sağlayacaktır.